Wojny terapeutyczne – promocja narkotyków na konkurencyjnym rynku ad 6

Wreszcie twierdzenie, że nowsza forma leku oferowała pacjentom oszczędności, było niepełne, jeśli nie jawnie wprowadzające w błąd. Producent nie wspomniał, że nowsza forma miała wyłączność patentową poza rok 2000, podczas gdy starsza forma szybciej utraciłaby wyłączność patentową. W związku z tym niewielkie oszczędności związane z nowszą formą najprawdopodobniej zostaną zneutralizowane przez znacznie zwiększony koszt w przyszłości, ponieważ pacjenci nie będą w stanie przenieść swoich recept do łatwo dostępnej, generycznej wersji starszej wersji. W FDA jesteśmy coraz bardziej zainteresowani kampaniami zmiany, które obejmują zastąpienia innej terapii. Takie przełączniki są powszechnie postrzegane w przypadku dostawców leków wysyłkowych, którzy zawierają umowy z producentami farmaceutycznymi, aby oferować swoje produkty po niższej cenie17. Następnie farmaceuci wysyłają lekarzy, którzy przepisują konkurencyjne leki, aby przejść na polecane produkty. Z terapeutycznego punktu widzenia nie zawsze jest jasne, że takie zmiany leżą w najlepszym interesie pacjentów, ponieważ zmiana może opierać się jedynie na nieuzasadnionym założeniu o porównywalnej skuteczności.
Wnioski
Znakiem rozpoznawczym procesu zatwierdzania leków przez FDA było naleganie na odpowiednie i dobrze kontrolowane próby w celu wsparcia aplikacji Narkotyków. Niewłaściwe działania promocyjne dotyczące leków ja też – bez względu na to, czy mają one postać prób z siewem, kampanii zmiany lub fałszywych i wprowadzających w błąd reklamacji – nie powinny być dozwolone w celu podważenia tych wysokich standardów, ponieważ te standardy zapewniają lekarzom i pacjentom pewność że decyzje dotyczące recept będą oparte na danych wysokiej jakości.
Author Affiliations
Z Food and Drug Administration, Departamentu Zdrowia i Opieki Społecznej, Rockville, Md.
Prześlij prośby o przedruk do pani Rose z FDA, działu marketingu narkotyków, reklamy i komunikacji, HFD-240, 5600 Fishers Ln., Rockville, MD 20857.
[podobne: granulocyty kwasochłonne, aorta brzuszna zwapnienie, polvertic opinie ]

Powiązane tematy z artykułem: aorta brzuszna zwapnienie granulocyty kwasochłonne polvertic opinie