Wielkie nadzieje – administracja Obamy i reforma służby zdrowia ad

Opieka zdrowotna musi konkurować o pieniądze z innymi kosztownymi inicjatywami, w tym z bodźcami ekonomicznymi i planami cięcia podatków. Tymczasem słabnąca gospodarka oznacza, że więcej Amerykanów będzie kwalifikować się do Medicaid, więc znaczne fundusze federalne będą potrzebne tylko do utrzymania istniejących programów. Istnieje zatem wystarczający powód, by sądzić, że promotorzy wszechstronnej reformy systemu opieki zdrowotnej nie osiągną swojego celu podczas administracji Obamy. Zamiast tego Kongres może uchwalić szereg dodatkowych aktów prawnych, podejmując kroki, takie jak rozszerzenie Krajowego Programu Ubezpieczeń Zdrowotnych dla Dzieci (SCHIP), inwestowanie w technologię informacyjną w zakresie zdrowia i zmianę formuły płatności za lekarza Medicare.
Chociaż reforma pozostaje nieprawdopodobna, nie oznacza to, że jest to niemożliwe. Rzeczywiście, istnieją również powody, by sądzić, że wszechstronna reforma mogłaby zostać osiągnięta w ramach administracji Obamy. Trwający kryzys gospodarczy da administracji nadzwyczajną okazję polityczną. Pogorszenie bezrobocia ma bezpośredni i dramatyczny wpływ na ubezpieczenie zdrowotne: z każdym wzrostem stopy bezrobocia o punkt procentowy, milion Amerykanów może stać się nieubezpieczonym (dodatkowy milion może zyskać pokrycie w ramach Medicaid i SCHIP) .4 Jeśli recesja pogłębi się, nieubezpieczona populacja kraju może dramatycznie wzrosnąć, przyciągając uwagę mediów i pchając opiekę zdrowotną w pobliże porządku publicznego. Niepokój, jaki odczuwają Amerykanie z klasy średniej, w związku z utratą ubezpieczenia i płaceniem rachunków za usługi medyczne, również się nasili, co spowoduje presję na działania federalne.
Ponadto interwencje rządu federalnego, mające na celu zapobiegnięcie upadkowi systemów bankowych i finansowych w kraju, stworzyły precedens dla rozszerzenia rządu, aby poradzić sobie z kryzysem gospodarczym. Administracja Obamy i reformatorzy Kongresu mogą sfinansować rozszerzenie zakresu ochrony ubezpieczeniowej w ramach szerszego planu naprawy gospodarczej, a reforma systemu opieki zdrowotnej zostanie sprzedana jako integralna część przywracania bezpieczeństwa ekonomicznego Amerykanów.
Reforma systemu opieki zdrowotnej może również zostać sprzedana jako kluczowa dla ożywienia gospodarczego – a więc i majątku gospodarczego kraju. Jeśli amerykańskie firmy stwierdziły, że interwencja rządu jest konieczna, aby uchronić je przed kosztami opieki zdrowotnej w okresie spowolnienia gospodarczego, polityka opieki zdrowotnej zostanie przekształcona. Z dużym biznesem, po ich stronie, reformatorzy będą mieli wpływowego sojusznika, który pomoże zrekompensować potencjalny sprzeciw ze strony sektora opieki zdrowotnej. Małe firmy, które są mniej skłonne niż większe korporacje, aby zapewnić ubezpieczenie swoim pracownikom, są ostrzejszym celem politycznym. Ale jeśli status quo jest wystarczająco zły, organizacje polityczne reprezentujące małe firmy (i być może inne zainteresowane strony) mogą stwierdzić, że reforma jest lepsza od bardziej tej samej.
Paradoksalnie, kryzys gospodarczy może sprawić, że finansowanie reformy służby zdrowia będzie bardziej przyjazne politycznie. W związku z deficytem federalnym z 2009 r., Który może wynieść bilion dolarów, rozszerzenie zakresu ochrony ubezpieczeniowej może nagle okazać się stosunkowo niedrogie. Podobnie ogromne kwoty wydawane na ratowanie przedsiębiorstw mogą pomóc w uzasadnieniu idei deficytu wydatków na reformę służby zdrowia
[podobne: zwapnienie aorty, 105 szpital wojskowy żary, lacibios femina pregna ]

Powiązane tematy z artykułem: 105 szpital wojskowy żary lacibios femina pregna zwapnienie aorty